Startup Weekend Women

Startup Weekend Women ilk kez kadın girişimciler için Ankara’da!

Startup Weekend Women ilk kez Türkiye’de Ankara’da düzenleniyor.

Girişimcilerin iş fikirlerini 48 saat süren bir maratonla iş kurma aşamasına getirmesini sağlayan Startup Weekend Women, Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ve UNDP’nin uyguladığı Uluslararası Girişimcilik Merkezi’nin koordinasyonunda ve Microsoft’un ana desteği ile Ankara’da hem de bu sefer kadın girişimciler için. Hedefimiz mümkün olduğunca çok kadın girişimciyi buluşturmak ve onları dinlemek ama kapımız erkek girişimcilere de açık. Startup Weekend Women’da fikir sunumlarının (pitch) ve demo sunumların kadınlar tarafından yapılmasını istiyoruz. Her takımın %50′si kadın olmak zorunda. Örneğin 4 kişilik bir ekipseniz en az 2 kişinin kadın olması gerekiyor.

Startup Weekend Women Ankara’da katılımcılar 2 Mayıs Cuma günü fikirlerini 1 dakikalık ‘pitch’ ile sunacak, daha sonra sunulan fikirleri oylayan katılımcılar bu fikirler içinden en iyi 10 fikrin seçilmesini sağlayacak. Seçilen bu 10 iş fikri sahibi tüm katılımcılar arasından seçtiği yazılımcı, girişimci ve iş geliştiricilerle birlikte takımlarını kuracaklar. Takım kurulumunun ardından girişimciler mentorlarla çalışarak 4 Mayıs Pazar günü akşamına kadar iş fikirlerini hayata geçirecekler!

Startup Weekend Women Ankara’da fikrimi en iyi şekilde geliştirir ve finalde en iyi sunumu yaparım diyorsanız hemen harekete geçebilirsiniz. Etkinlik Bilkent Cyberpark’ta yer alan Microsoft Innovation Center’da gerçekleşecek. http://swwomenankara.eventbrite.com adresinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Detayları ankara.startupweekend.org sitesinden inceleyebilirsiniz…

SWWomenPoster aw_10 soruda