Uluslarlarası Ekonomik Gelişme Konseyi Başkanı Bill Sproull’un Konuşması

13 Mayıs Salı günü Uluslarlarası Ekonomik Gelişme Konseyi Başkanı (Chairman of the Board of the International Economic Development Council) Bill Sproull, özellikle teknoloji, iletişim, oyun, bulut teknolojisi ve büyük veri konularında ABD’de ya da ABD ile iş yapmak isteyen girişimcilere önemli bilgiler ve tecrübeler aktarılacak.

Toplantıya katılmak için lütfen kayıt olun.

Ankara Start-Up Zirvesi

Bilkent Genç Girişimciler Kulübü ve Bilkent Cyberpark ortaklığında gerçekleştirilen, değerli yatırımcılarla projesi olan girişimcilerin bir araya getirmeyi amaçlayan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Ankara Start-Up Zİrvesi 10 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleşecek. Şimdiye kadar 5 etkinlikte 40 projeyi 20’den fazla yatırımcıyla buluşturan Ankara Start-Up Zirvesi, Web, Mobil ya da Sosyal Oyun alanlarında start-up seviyesinde projesi olan girişimcileri destekliyor. Ön elemeyi geçen adaylar 10 Mayıs 2014 tarihinde yatırımcılar karşısında sunum yaparak yatırım ya da mentorlük alma şansı kazanacaklardır.

ÖDÜLLER:

1. İçin:

– Şirket Kurulum Desteği

– Bilkent Cyberpark’ta 6 Ay ücretsiz kuluçka ofisi

– 1 yıl süresince Mali Danışmanlık Hizmeti

– Mentorlük Desteği

2. İçin:

– Bilkent Cyberpark Atölye’de 6 ay boyunca ücretsiz yer

– Mentörlük Desteği

PayU Özel Ödülü

En iyi e-ticaret girişimine tek çekim işlemlerde 100.000 TL’ye kadar “0” (sıfır) komisyonla hizmet sunumu

SEOZEO Girişimci Ödülü

Projelerinizin internette daha görünür olması için SEOZEO’dan 3 aylık SEO danışmanlığı ödülü.

OpsGenie Girişimçi Ödülü

Projenizdeki yazılım ve donanım sorunlarından 7/24 ve anında haberdar olabilmeniz icin, en iyi projeye 12 aylık, diğer tüm projelere 6 aylık OpsGenie üyeliği ve yazılım – donanım izleme danışmanlığı

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri 2014

KOSGEB Başkanlığı’nca, geleneksel olarak her yıl verilen “KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri” için 2014 yılı başvuruları alınmaya başlanmıştır. “KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri”ne, KOSGEB Veri Tabanı’nda kayıtlı ve güncel KOBİ Beyannamesi onaylı işletmeler başvurabilecek ve başvurular aşağıdaki kategorilerde gerçekleşecektir.

 1. Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü
 2. Yılın Başarılı KOBİ Ödülleri
  1. Yılın İnovatif KOBİ Ödülü
  2. Yılın İşbirliği-Güçbirliği Yapan KOBİ Ödülü
  3. Yılın İhracatçı KOBİ Ödülü
 3. c) Yılın Başarılı Girişimci Ödülleri
  1. Yılın Genç Girişimci Ödülü
  2. Yılın Kadın Girişimci Ödülü
  3. Yılın Küresel Doğan Girişimci Ödülü
  4. Yılın İnovatif Girişimci Ödülü

Ödül kazanan işletmelere “KOSGEB Yılın Başarılı İşletmesi Logosu”nu bir yıl boyunca kullanma hakkı sağlanacaktır.

Son başvuru tarihi 15 Haziran 2014‘tür. Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

Startup Weekend Women

Startup Weekend Women ilk kez kadın girişimciler için Ankara’da!

Startup Weekend Women ilk kez Türkiye’de Ankara’da düzenleniyor.

Girişimcilerin iş fikirlerini 48 saat süren bir maratonla iş kurma aşamasına getirmesini sağlayan Startup Weekend Women, Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ve UNDP’nin uyguladığı Uluslararası Girişimcilik Merkezi’nin koordinasyonunda ve Microsoft’un ana desteği ile Ankara’da hem de bu sefer kadın girişimciler için. Hedefimiz mümkün olduğunca çok kadın girişimciyi buluşturmak ve onları dinlemek ama kapımız erkek girişimcilere de açık. Startup Weekend Women’da fikir sunumlarının (pitch) ve demo sunumların kadınlar tarafından yapılmasını istiyoruz. Her takımın %50′si kadın olmak zorunda. Örneğin 4 kişilik bir ekipseniz en az 2 kişinin kadın olması gerekiyor.

Startup Weekend Women Ankara’da katılımcılar 2 Mayıs Cuma günü fikirlerini 1 dakikalık ‘pitch’ ile sunacak, daha sonra sunulan fikirleri oylayan katılımcılar bu fikirler içinden en iyi 10 fikrin seçilmesini sağlayacak. Seçilen bu 10 iş fikri sahibi tüm katılımcılar arasından seçtiği yazılımcı, girişimci ve iş geliştiricilerle birlikte takımlarını kuracaklar. Takım kurulumunun ardından girişimciler mentorlarla çalışarak 4 Mayıs Pazar günü akşamına kadar iş fikirlerini hayata geçirecekler!

Startup Weekend Women Ankara’da fikrimi en iyi şekilde geliştirir ve finalde en iyi sunumu yaparım diyorsanız hemen harekete geçebilirsiniz. Etkinlik Bilkent Cyberpark’ta yer alan Microsoft Innovation Center’da gerçekleşecek. http://swwomenankara.eventbrite.com adresinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Detayları ankara.startupweekend.org sitesinden inceleyebilirsiniz…

SWWomenPoster aw_10 soruda

“50 kuruş sermaye ile ilk işimi yaptım” Yarışması

25 Mart 2014 Salı günü “Tübitak 1601 Girişimcilik Eğitimi” Projesi kapsamında “50 kuruş sermaye ile ilk işimi yaptım” yarışması düzenlendi.
25 Mart Salı günü saat 11:30’da İşletme Fakültesi kantininde başlangıcını veren yarışmanın birincisi 8 takım içerisinden 279,5 TL kazananarak birinci olan grup Akina oldu. Tüm katılımcıları tebrik ediyoruz. 50 kuruş sermaye ile ilk işimi yaptım yarışması tekrar farklı fakültelerde yapılacaktır. Tüm ilgilenen genç girişimcileri bizi twitter’dan “#girişimcininatilimi”, ilan panoları ve http://girisimcilik.atilim.edu.tr adreslerinden bizi takip edebilirler.

Yarışma Hikayesi

Ekran Resmi 2014-03-26 15.34.32

Girişimcinin Atılımı 2013-2014 Bahar Dönemi Mülakat Tarihleri Belirlendi

Girişimcinin Atılımı projesi kapsamında ilk dönem başvuru süresi sona ermiştir. Projeye olan ilginiz için teşekkür ederiz
203-2014 Bahar dönemi eğitimleri için başvuru yapmış tüm katılımcı adaylarımız için 14-16 Ocak tarihleri arasında mülakat yapılacaktır.
Mülakat Yeri: İşletme Fakültesi Seminer Salonu 415 no’lu salon.

Mülakat tarihlerinizi için: 2013-2014 Bahar Dönemi Mülakatları 

Önemli Not: Mülakatlara gelirken bir adet özgeçmişinizi yanınızda getirmeyi lütfen unutmayınız.

Atılımlı Girişimcileri Bekliyoruz…

girisim

TÜBİTAK 1601 Yenilik ve Girişimcilik Sertifika Programı kapsamında desteklenen “Girişimcinin Atılımı” projemiz ile iş kurmak isteyen veya kurmuş olan tüm Atılım Üniversitesi akademisyenlerine ve Lisans/ Yüksek Lisans öğrencilerimize iş kurma ve geliştirmeleri için eğitim programı düzenlemekteyiz.

Kontenjanlarımız sınırlıdır.

Başvurular için son tarih: 13 Ocak 2014
Eğitim Süresi: 120 Saat
Eğitim Zamanı: 2013-2014 Bahar Dönemi
Eğitim Ücreti: Eğitimlerimiz ücretsizdir.
Eğitimi verenler: Konusunda Uzman Eğitmenler ve Tecrübeli Girişimcililer
Eğitimin içeri: Uygulama Ağırlıklı

Programı başarı ile tamamlayan katılımcılara TÜBİTAK 1601 Yenilik ve Girişimcilik Programı Sertifikası verilecektir

Detaylı Bilgi için:
Dr. Elif Kalaycı
elif.kalayci@atilim.edu.tr
Veya
girişimcininatilimi@atilim.edu.tr
Tel: 0312 586 8650