AB Programı COSME, “Erasmus” İle Girişimcileri Avrupa’ya Gönderiyor

KOSGEB’in ulusal koordinasyonunu yürüttüğü ve Avrupa Birliği’nin en önemli programlarından olan COSME (İşletme ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı) programı kapsamında “Genç Girişimciler için ERASMUS” proje teklif çağrısı yayımlandı. Yeni girişimcilerin, deneyimli girişimciler ile buluşturarak çalışmaların daha verimli bir hale getirilmesinin hedeflendiği programın çağrısı 17 Temmuz 2014 tarihinde son bulacak.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Genel kategorisine gönderildi

“Etohum Network ve Sermaye Desteği” Başvurular Başladı

İnternet, eticaret, mobil, oyun ve yazılım konusunda bilgisi / fikri olan kendi şirketini kurmayı planlayan tüm girişimcilerin bireysel veya takım halinde başvurabilecekleri Etohum başvuruları başladı ve Kasım 2014’e kadar sürecek. Ocak 2015 itibariyle başvurular arasından 40 aday seçilecek ve Etohum Yatırımcılarına sunum yapmaları istenecektir. Bu 40 aday arasından 15 adayın desteklenmesine karar verilecektir. Belirlenen girişimcilere 10.000 $ – 20.000 $ arasında sermaye desteği yapılacak olup, Aslanoba Capital’de Etohum’un yatırımına ek olarak seçtiği girişimcilere yatırım yapabilecektir.

Başvuru ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Program hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Genel kategorisine gönderildi

Girişimcilik Vakfı “Fellow Programı”

Türkiye’de girişimcilik kültürünü yaymak ve geliştirmek için, üniversite öğrencisi gençler için “Fellow Programı”nı yürüten Girişimcilik Vakfı, başvuruları 27 Temmuz’a kadar kabul ediyor.

Program aşağıda belirtilen altı temel üzerine kuruluyor;

  1. Network: Program dahilinde gençler, ulusal ve uluslararası bir ağın parçası olacaklar.
  2. Rol Model: Her üç ayda bir gençler, başarılı girişimcilerle bir araya gelecek, onların hikayelerinden ilham alma şansı elde edecekler. Programa dahil olan gençlerin bu toplantılara katılması zorunlu.
  3. Burs: Üniversite öğrencisi gençler, program kapsamında 12 ay boyunca aylık 500 TL burs hakkı kazanacaklar.
  4. Girişim Elçileri: Program kapsamında gençler, çarpan etkisi yaratmak ve girişimcilik kültürünün daha çok yayılması için üniversitelerinde “girişim elçileri” olacaklar.
  5. Giveback: Girişimcilik Vakfı, toplumdan aldığı destek ile kazandığı başarıyı yine toplumla paylaşırsa, ancak o zaman başarıyı ölçeklendirme ve çoğaltma şansı olur.

Fellow Programı seçim süreci 5 aşamadan oluşacaktır. Bu sürecin son aşaması olan mülakat sonucunda kazananlar belli olacaktır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Genel kategorisine gönderildi