AB Programı COSME, “Erasmus” İle Girişimcileri Avrupa’ya Gönderiyor

KOSGEB’in ulusal koordinasyonunu yürüttüğü ve Avrupa Birliği’nin en önemli programlarından olan COSME (İşletme ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı) programı kapsamında “Genç Girişimciler için ERASMUS” proje teklif çağrısı yayımlandı. Yeni girişimcilerin, deneyimli girişimciler ile buluşturarak çalışmaların daha verimli bir hale getirilmesinin hedeflendiği programın çağrısı 17 Temmuz 2014 tarihinde son bulacak.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Genel kategorisine gönderildi

“Etohum Network ve Sermaye Desteği” Başvurular Başladı

İnternet, eticaret, mobil, oyun ve yazılım konusunda bilgisi / fikri olan kendi şirketini kurmayı planlayan tüm girişimcilerin bireysel veya takım halinde başvurabilecekleri Etohum başvuruları başladı ve Kasım 2014’e kadar sürecek. Ocak 2015 itibariyle başvurular arasından 40 aday seçilecek ve Etohum Yatırımcılarına sunum yapmaları istenecektir. Bu 40 aday arasından 15 adayın desteklenmesine karar verilecektir. Belirlenen girişimcilere 10.000 $ – 20.000 $ arasında sermaye desteği yapılacak olup, Aslanoba Capital’de Etohum’un yatırımına ek olarak seçtiği girişimcilere yatırım yapabilecektir.

Başvuru ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Program hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Genel kategorisine gönderildi

Girişimcilik Vakfı “Fellow Programı”

Türkiye’de girişimcilik kültürünü yaymak ve geliştirmek için, üniversite öğrencisi gençler için “Fellow Programı”nı yürüten Girişimcilik Vakfı, başvuruları 27 Temmuz’a kadar kabul ediyor.

Program aşağıda belirtilen altı temel üzerine kuruluyor;

 1. Network: Program dahilinde gençler, ulusal ve uluslararası bir ağın parçası olacaklar.
 2. Rol Model: Her üç ayda bir gençler, başarılı girişimcilerle bir araya gelecek, onların hikayelerinden ilham alma şansı elde edecekler. Programa dahil olan gençlerin bu toplantılara katılması zorunlu.
 3. Burs: Üniversite öğrencisi gençler, program kapsamında 12 ay boyunca aylık 500 TL burs hakkı kazanacaklar.
 4. Girişim Elçileri: Program kapsamında gençler, çarpan etkisi yaratmak ve girişimcilik kültürünün daha çok yayılması için üniversitelerinde “girişim elçileri” olacaklar.
 5. Giveback: Girişimcilik Vakfı, toplumdan aldığı destek ile kazandığı başarıyı yine toplumla paylaşırsa, ancak o zaman başarıyı ölçeklendirme ve çoğaltma şansı olur.

Fellow Programı seçim süreci 5 aşamadan oluşacaktır. Bu sürecin son aşaması olan mülakat sonucunda kazananlar belli olacaktır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Genel kategorisine gönderildi

Uluslarlarası Ekonomik Gelişme Konseyi Başkanı Bill Sproull’un Konuşması

13 Mayıs Salı günü Uluslarlarası Ekonomik Gelişme Konseyi Başkanı (Chairman of the Board of the International Economic Development Council) Bill Sproull, özellikle teknoloji, iletişim, oyun, bulut teknolojisi ve büyük veri konularında ABD’de ya da ABD ile iş yapmak isteyen girişimcilere önemli bilgiler ve tecrübeler aktarılacak.

Toplantıya katılmak için lütfen kayıt olun.

Ankara Start-Up Zirvesi

Bilkent Genç Girişimciler Kulübü ve Bilkent Cyberpark ortaklığında gerçekleştirilen, değerli yatırımcılarla projesi olan girişimcilerin bir araya getirmeyi amaçlayan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Ankara Start-Up Zİrvesi 10 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleşecek. Şimdiye kadar 5 etkinlikte 40 projeyi 20’den fazla yatırımcıyla buluşturan Ankara Start-Up Zirvesi, Web, Mobil ya da Sosyal Oyun alanlarında start-up seviyesinde projesi olan girişimcileri destekliyor. Ön elemeyi geçen adaylar 10 Mayıs 2014 tarihinde yatırımcılar karşısında sunum yaparak yatırım ya da mentorlük alma şansı kazanacaklardır.

ÖDÜLLER:

1. İçin:

– Şirket Kurulum Desteği

– Bilkent Cyberpark’ta 6 Ay ücretsiz kuluçka ofisi

– 1 yıl süresince Mali Danışmanlık Hizmeti

– Mentorlük Desteği

2. İçin:

– Bilkent Cyberpark Atölye’de 6 ay boyunca ücretsiz yer

– Mentörlük Desteği

PayU Özel Ödülü

En iyi e-ticaret girişimine tek çekim işlemlerde 100.000 TL’ye kadar “0” (sıfır) komisyonla hizmet sunumu

SEOZEO Girişimci Ödülü

Projelerinizin internette daha görünür olması için SEOZEO’dan 3 aylık SEO danışmanlığı ödülü.

OpsGenie Girişimçi Ödülü

Projenizdeki yazılım ve donanım sorunlarından 7/24 ve anında haberdar olabilmeniz icin, en iyi projeye 12 aylık, diğer tüm projelere 6 aylık OpsGenie üyeliği ve yazılım – donanım izleme danışmanlığı

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri 2014

KOSGEB Başkanlığı’nca, geleneksel olarak her yıl verilen “KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri” için 2014 yılı başvuruları alınmaya başlanmıştır. “KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri”ne, KOSGEB Veri Tabanı’nda kayıtlı ve güncel KOBİ Beyannamesi onaylı işletmeler başvurabilecek ve başvurular aşağıdaki kategorilerde gerçekleşecektir.

 1. Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü
 2. Yılın Başarılı KOBİ Ödülleri
  1. Yılın İnovatif KOBİ Ödülü
  2. Yılın İşbirliği-Güçbirliği Yapan KOBİ Ödülü
  3. Yılın İhracatçı KOBİ Ödülü
 3. c) Yılın Başarılı Girişimci Ödülleri
  1. Yılın Genç Girişimci Ödülü
  2. Yılın Kadın Girişimci Ödülü
  3. Yılın Küresel Doğan Girişimci Ödülü
  4. Yılın İnovatif Girişimci Ödülü

Ödül kazanan işletmelere “KOSGEB Yılın Başarılı İşletmesi Logosu”nu bir yıl boyunca kullanma hakkı sağlanacaktır.

Son başvuru tarihi 15 Haziran 2014‘tür. Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

Startup Weekend Women

Startup Weekend Women ilk kez kadın girişimciler için Ankara’da!

Startup Weekend Women ilk kez Türkiye’de Ankara’da düzenleniyor.

Girişimcilerin iş fikirlerini 48 saat süren bir maratonla iş kurma aşamasına getirmesini sağlayan Startup Weekend Women, Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ve UNDP’nin uyguladığı Uluslararası Girişimcilik Merkezi’nin koordinasyonunda ve Microsoft’un ana desteği ile Ankara’da hem de bu sefer kadın girişimciler için. Hedefimiz mümkün olduğunca çok kadın girişimciyi buluşturmak ve onları dinlemek ama kapımız erkek girişimcilere de açık. Startup Weekend Women’da fikir sunumlarının (pitch) ve demo sunumların kadınlar tarafından yapılmasını istiyoruz. Her takımın %50′si kadın olmak zorunda. Örneğin 4 kişilik bir ekipseniz en az 2 kişinin kadın olması gerekiyor.

Startup Weekend Women Ankara’da katılımcılar 2 Mayıs Cuma günü fikirlerini 1 dakikalık ‘pitch’ ile sunacak, daha sonra sunulan fikirleri oylayan katılımcılar bu fikirler içinden en iyi 10 fikrin seçilmesini sağlayacak. Seçilen bu 10 iş fikri sahibi tüm katılımcılar arasından seçtiği yazılımcı, girişimci ve iş geliştiricilerle birlikte takımlarını kuracaklar. Takım kurulumunun ardından girişimciler mentorlarla çalışarak 4 Mayıs Pazar günü akşamına kadar iş fikirlerini hayata geçirecekler!

Startup Weekend Women Ankara’da fikrimi en iyi şekilde geliştirir ve finalde en iyi sunumu yaparım diyorsanız hemen harekete geçebilirsiniz. Etkinlik Bilkent Cyberpark’ta yer alan Microsoft Innovation Center’da gerçekleşecek. http://swwomenankara.eventbrite.com adresinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Detayları ankara.startupweekend.org sitesinden inceleyebilirsiniz…

SWWomenPoster aw_10 soruda